Katholieken blijven stoken in homohuwelijk

MadridZe kunnen het maar niet laten: katholieken blijven zich bemoeien met staatszaken. Nadat de paus in december weer eens ervoor had gepleit dat alleen een huwelijk tussen man en vrouw zaligmakend is, verzetten Spaanse kerkvaders zich hardnekkig openlijk tegen het homohuwelijk. Dat bestaat sinds 2005 in Spanje. Spaanse socialisten zijn woedend op de Katholieke bisschoppen, die deze week op een bisschoppenconferentie de gelovigen op het hart drukten om in maart vooral niet op partijen te gaan stemmen, die voor het homohuwelijk zijn.

MadridDe Spaanse premier Zapatero had al furieus gereageerd op Spaanse kerkvaders en zei dat een ‘immense meerderheid van de Spaanse bevolking achter het homohuwelijk staat en dat iedereen – religieus of niet -  in Spanje dezelfde rechten heeft.’ Jose Blanco, woordvoerder van de Spaanse socialisten, zei dat veel katholieken zich ervoor schamen dat religieuze leiders zich bemoeien met de komende parlementsverkiezingen. De regering van Zapatero voerde het homohuwelijk in 2005 in. De grootste oppositiepartij, Partido Popular, heeft gezegd niet van plan te zin dat teniet te doen, maar sommige parlementsleden hebben al laten doorschemeren ‘dat ze hierop wel eens terug zouden kunnen komen’. 


Lees ook:Spaanse homowereld haalt opgelucht adem
Lees ook:Spaanse premier woedend op de Kerk
Lees ook:Weigerambtenaren taboe in Spanje
Lees ook:Meer vrouwen dan mannen in Spaanse kabinet
Lees ook:Berlusconi jaagt Spanjaarden in de gordijnen

Heb jij Gay.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door TomTom op 3 februari 2008 om 13:29

    Homo’s en abortens zullen niet zo snel een einde aan de schepping maken, atoombommen eerder dáár hoor ik die vrome koppies nou nooit over mekkeren.

  • Geplaatst door Jan Hamer op 3 februari 2008 om 19:20

    Zolang men nog steeds het idiote standpunt handhaaft dat homoseksualiteit een ziekte is zullen die bisschoppen wel blijven mekkeren. Je moet niet vergeten, die mensen hebben totaal geen ervaring met seks, zijn gewoon achterlijk op dit gebied. Is ook maar goed ook want anders was er geen vrouw veilig meer voor ze. Maar ik denk eerder dat de bisschoppen ziek in hun bolletje zijn dan de homo’s.

Geef een reactie